Jak dbać o Onewheela zimą


05/12/2018

Zima nadchodzi wielkimi krokami i dlatego postanowiliśmy podzielić się z Wami informacją jak dbać o swoją deskę Onewheel zimą.

Have fun

Jazda zimą może dawać Ci tak samo dużo funu jak latem! Deska Onewheel bez problemu radzi sobie z ujemnymi temperaturami na zewnątrz i jeśli stosujesz się do zaleceń producenta to nie powinieneś się przejmować bezpieczną jazdą zimą.

Lód jest śliski a woda jest mokra

Jazda po lodzie i śniegu jest możliwa, ale weź pod uwagę, że bezbieżnikowa opona może być śliska. Nie musimy chyba też nikomu mówić, że śnieg zmienia się w wodę jak się topi, a woda i elektronika nie idzie w parze

Zabieraj deskę do domu

Jak skończysz jeździć nie zostawiaj deski na mrozie ani w bagażniku samochodu. Długie pozostawianie deski na mrozie może negatywnie wpływać na jej zdrowie. Jeżeli jednak zdarzy Ci się zapomnieć, zabierz natychmiast deskę do domu i ogrzej ją do temperatury 15°C zanim ją ponownie włączysz. Wychłodzenie deski może spowodować błąd 17 który sygnalizuje światło led wokół włącznika. Weź pod uwagę, że ogrzanie deski do temperatury pozwalającej ponownie jeździć może zająć godzinę lub nawet dłużej.

Przechowywanie Onewheel przez zimę

Jeżeli nie zamierzasz jeździć Onewheelem zimą zadbaj o to żeby spędził ją w komfortowych warunkach. Bateria powinna być naładowana na 40-50% a miejsce, w którym przechowujesz Onewheela powinno być ocieplone (optymalnie 10-15°C) i suche. Sprawdż co miesiąc czy bateria nie spadła poniżej 40-50% naładowania i w razie potrzeby doładuj.