Darmowa Dostawa - od 250zł

Jak uniknąć upadku na Onewheelu?


04/01/2019

Na Onewheelu również zdarzają się bolesne upadki. Jednak można ich uniknąć jeżdząc z głową. :) 

Pozwolę sobie napisać kilka porad, jako, że ponad 1000 km już za mną a no i kilka gleb też. :)

Jak uniknąć upadku na OW? Na co zwracać uwagę? Poniżej kilka rad!

1) Ustawienia aplikacji - Mission lub Delirium

Pierwsza porada dotyczy trybu jazdy. Możesz go zmienić w aplikacji Onewheel w swoim smartfonie. Polecam tryb Mission lub Delirium - w tym trybie bowiem osiągniesz maksymalną prędkość w desce i zaoszczędzisz sobie nose dive przy 20 km/h :) Jeśli jesteś już bardziej zaawansowany to nie powinieneś jeżdzić w trybie Sequoia, Cruz.

2) Nie przekraczaj 25 km/h

Nie powinieneś przekraczać 25 km/h jeśli chcesz jechać bezpiecznie. Wtedy bowiem podnosi się dziub deski, jest to tzw push back. Deska wysyła ostrzeżenie do Twojego ciała, żebyś uważal na prędkość - łatwo można wtedy wywinąć orła przez tzw nose dive (zarycie dziobem deski o chodnik/ulicę).

3) Wyśrodkowane ułożenie ciała podczas jazdy

Twoja postawa podczas jazdy powinna być stabilna. Stopy powinny bezpiecznie stykać się z deską. Stopy powinny być ułożone pod kątem około 15 stopni. Natomiast Twoja sylwetka nie powinna być za mocno wychylona w kierunku jazdy. Poczuj się jakbyś był przyklejony do deski.

4) Przyspieszaj za pomocą nacisku stopy a nie przechyleniem ciała

Przyspieszając nie wychylaj się, naciskaj stopą na deskę. Jest to znacznie bezpieczniejsze i znacznie bardziej stabilne. 

5) Mocny wiatr? Nie przyspieszaj za mocno!

Przy mocnym wietrze nie przyspieszaj za mocno! Kiedy wiatr ustanie na chwilę dostaniesz nagłego przyspieszenia na co możesz nie być gotowy.

6) Górka? Nie przyspieszaj za mocno!

Przy wszelkiego rodzaju wzniesieniach nie warto za mocno się przechylać. Może to skończyć się nose divem. Spokojnie, z respectem i uda Ci się pokonać wzniesienia!

7) Telefon i wszelkie inne sprawy na później

Podczas jazdy bądź skoncentrowany. Pamiętaj, że dla pieszego czy kierowcy jesteś niecodziennym zjawiskiem (jeszcze, bo za parę lat w Polsce każdy będzie jeździł na Onewheelu :) ). Ogromna ostrożność i koncentracja. Warto też zaznaczyć, że w Polsce drogi są jakie są i czasami pisząc SMS można wpaść w dziurę a wtedy jako, że jesteś nieprzygotowany na taką nierówność to łatwo możesz sobie zrobić krzywdę.

8) Warto mieć ochraniacze w pogotowiu!!!

Może ochraniacze na kolana, łokcie i kask nie uchronią Cię przed upadkiem, ale przed konsekwencjami upadku owszem. Pomyśl nad jakimś dobrym wyposażeniem :)