Darmowa Dostawa - od 250zł
Slingshot Bearden 2021

Slingshot Bearden 2021 

Producent: Slingshot 


NOWOŚĆ! 

152 BEARDEN jest bardzo podobny do 152 Terrain, ale z magicznym pyłem z trawy rozsypanym po całym laminowanym pionowo drewnianym rdzeniu. Deska ta ma mocniejszy base, dzięki czemu można jeździć nawet po trawie nie martwiąc się o spód deski. 
Deska jest bardzo elastyczna, najbardziej elastyczna z naszej gamy. Typowa deska do przeszkód. Rzeźnik kickerów, rurek. 


zastosowanie:wyciąg
rocker:continuous (płynny)
konstrukcja rdzeń:100% drewno
poziom:początkujący/pro
dla kogo:dla mężczyzn
rocznik:2021Carbonowe inserty

Mocowanie wiązań to jeden z najbardziej newralgicznych elementów każdej deski wakeboardowej. Upadek przy złapaniu przedniej krawędzi potrafi generować siłę rzędu czterokrotności masy człowieka (4G). Dlatego tak ważne jest, aby technologia mocowania insertów zapewniała Ci nie tylko lata bezproblemowej jazdy ale i 100% bezpieczeństwa.

Carbon Bedrock Inserts to rewolucja w dziedzinie mocowania wiązań do deski. Od 2017 roku, nikt nie wynalazł lepszego i bardziej wytrzymałego systemu. Carbon Bedrock to pierwsze na rynku inserty, które zachowują flex (elastyczność) deski wakeboardowej. Do tej pory, wszystkie rozwiązania powodowały, że deska w miescu insertów była zupełnie sztywna, co nie wpływało dobrze na przyjemność z jazdy i jej osiągi. Dlatego w 2011 roku Slingshot wprowadził system szyny fasttrack, który jako pierwszy pozwalał zachować desce flex również w miejscu insertów i umożliwiał zamontowanie wiązań co milimetr. Teraz, gdy po 9 latach inne firmy próbują skopiować system fasttrack, Slingshot jest znów o krok dalej...

Innowacyjne inserty Carbon Bedrock zamiast na twardym poliuretanie zostały zamontowane na elastycznym listku z niezwykle wytrzymałego włókna węglowego (carbonu). Dzięki temu Slingshot mógł zrezygnować z systemu fasttrack jednocześnie jeszcze bardziej zwiększając elastyczność i wytrzymałość deski. Nowe inserty są nie tylko 30% bardziej wytrzymałe od standardowych sztywnych poliuretanowych płytek oraz systemu fasttrack, ale również znacząco lżejsze. Ponadto mają standardowy europejski gwint M6, a razem z nowymi wiązaniami Slingshota zapewniają niemal militerową regulację stance'u w rozstawie od 19,5" do 25,25" cali (49cm - 64cm). Technologia Carbon Bedrock Inserts jest dostępna wyłącznie w deskach Slingshota.
 
 

Technologia Flex Tip

Kolejna nowość wprowadzona przez Slingshota w 2017 roku to technologia Flex Tip. Ponad dekadę temu Slingshot zrewolucjonizował rynek wakeboardu wprowadzając jako pierwszy deski z niesamowitym flexem (elastycznością). Ta innowacja zmieni na zawsze Twój sposób myślenia o tym jak może zachowywać się deska podczas pressów na przeszkodach.

Kultowa konstrukcja niezwykle cienkich i lekkich rdzeniów drewnianych jest teraz ekstremalnie mocno zatemperowana na końcach. Ostatnie 25 centymetrów deski jest prawie dwukrotnie cieńsze niż środkowa sekcja i kilkakrotnie bardziej elastyczne. To powoduje, że deska dokładnie na tym odcinku niemal sama klei się do przeszkody, zapewniając jeszcze bardziej ekstremalne pressy przy minimum wysiłku. Uczucie jakie w tym czasie doświadczysz jest nie do opisania. Żadna inna deska nie jest w stanie tak łatwo pressować z tak dużym wychyleniem.

Technologia Flex Tip dostępna jest wyłącznie w deskach Slingshota.

Nowość! Ballistic Park Base

Najbardziej ceniony na rynku ślizg Slingshota jest teraz jeszcze bardziej śliski i wytrzymały. Zupełnie nowy, specjalnie zaprojektowany od zera materiał jest w tej chwili najbardziej wytrzymałym materiałem na rynku. Bez problemu sprosta najbardziej nawet wymagającym i hardcore'owym riderom na świecie... a nikt nie jeździ bardziej hardcore'owo niż ekipa Shredtown, Space Mob i riderzy Slingshota, wiec wiemy o czym mówimy!

Warstwa o grubości 0.7mm zapewni lata jazdy po przeszkodach, bez martwienia się o przetarcia spodu. Metal, plastik, drewno, trawa czy błoto - nie ma znaczenia dla nowego spodu w technologii Ballistic Park Base. Poradzi sobie ze wszystkim bez mrugnięcia okiem! W dodatku jest ponad dwa razy bardziej śliski niż nasz poprzedni base, a kto pływał na Slingshocie wie, że nasze base'y zawsze były najbardziej śliskie na rynku!

Jedynie producenci wosku do desek wakeboardowych nie będą zachwyceni, nowy Slingshot jedzie jak po lodzie... i to nawet na suchych przeszkodach! Żadna inna deska na rynku nie ma tak wytrzymałego spodu z tak dużym flexem.

Krawędzie Slingshot Fusion Sidewalls

Wydawać by się mogło, że w kwestii krawędzi wszystko zostało już wymyślone. Nic bardziej mylnego. Tutaj również, po raz kolejny Slingshot udawadnia dlaczego nazywany jest najbardziej innowacyjną firmą wakeboardową na rynku. A jak wiadomo lider nigdy nie naśladuje. Podczas gdy większość producentów sztukuje krawędź z kilku kawałków gotowego materiału, Slingshot wdrożył zaawansowaną technologię wtryskiwania ciekłego poliuretanu, w sposób który pozwala mu oblać deskę krawędzią dookoła za jednym razem, i to w dodaktu w idealnym kształcie, idealnie dopasowanym do kształtu deski. Następnie ciekły poliuretan zastyga i tworzy idealne łączenie dopasowując się perfekcyjnie do wszystkich powierzchni i szczelin - efekt niemożliwy do osiągnięcia klejąc karawędź do deski w standardowy sposób.

To sprawia, że krawędzie Slingshota są najbardziej pancerne na rynku, niezwykle zwiększając wytrzymałość deski na uderzenia! W dodatku, teraz każdy model ma inny kolor krawędzi.

Pionowo laminowany 100% drewniany rdzeń

Nie daj się przekonać, że plastik, hybryda czy inne wymysły są lepsze od stu-procentowego rdzenia z drewna. Dekady eksperymentów w branży narciarskiej czy snowboardowej potwierdzają tylko, że wyłącznie pełnowartościowe drewno daje najwyższą responsywność deski, przyjemność z jazdy i niezrównane osiągi. Jednak ponieważ jest materiałem drogim i uciążliwym w produkcji, często inni producenci idą na skróty.

Slingshot od początku swojego istnienia inwestował wyłącznie w najdroższe i najlepsze materiały. Nie inaczej jest w przypadku konstrukcji desek wakeboardowych. To dlatego w deskach Slingshota zobaczysz naturalnie piękne sęki drewna, a jego elastyczność nie będzie miała sobie równych. Na pewno nie znajdziesz tutaj najtańszego drewna tak uwielbianego przez innych producentów ze względu na cenę.

Technologia łączenia wielu drewnianych elementów w jeden rdzeń oraz kompresowanie ich podczas laminacji powoduje, że produkcja jest dużo bardziej kosztowna i pracochłonna, ale wytrzymałość desek Slingshota nie ma sobie równych. Wskakując na raile, boxy, rury możesz mieć absolutne zaufanie do Slingshota, którego nie da Ci żadna inna deska, a szczególnie żadna ze rdzeniem łączonym np. z tylko 3 drewnianych elementów.

Każdy rdzeń jest laminowany przyjaznymi dla środowiska laminatami, opatentowaną przez Slingshota technologią, która jako jedyna na rynku zapewnia niezrównanie cienkie i lekkie deski o pancernej wytrzymałości. Slingshot ponad dekadę temu postawił wszystko na jedną kartę i jako pierwszy wprowadził do wake'a drewniane deski dające elastyczność. Pierwsi, którzy dokonali rewolucji w deskach dając nam wszystkim Flex! ...First in Flex! Dzisiaj, praktycznie wszystkie firmy próbują naśladować Slingshota wprowadzając drewniane modele z flexem.

Ale żadna inna konstrukcja na rynku nie jest w stanie doścignąć idealnego flexu drewnianych rdzeni Slingshota i żadna nie zapewnia takiej eksplozji podczas wybicia do skoku. Pływając na desce Slingshota poczujesz, że rdzeń kumuluje energię podczas zacinania krawędzi, aby po chwili oddać ją ze zdwojoną siłą podczas wybicia do skoku. To daje w efekcie niemal dwukrotnie wyższe skoki przy dużo mniejszej sile potrzebnej do zacięcia niż na innych deskach.

Ponadto elastyczność drewna zapewnia również niesamowicie miękkie lądowania i razem z technologią Flex Tip niezrównane odczucia podczas pressowania na przeszkodach. Dlatego jeśli szukasz najwyższej jakości deski,  wyłącznie z najlepszych materiałów, która zapewni Ci najlepsze osiągi i największą przyjemność z jazdy to już znalazłeś! Tylko Slingshot jest w stanie sprostać Twoim wymaganiom.

NASZE SKLEPY

KINGOFWAKE ŁÓDŹ

Central Wake Park
ul.Wygody 4 Głowno
tel.+48 510 070 090

KINGOFWAKE WARSZAWA HQ

ul.Solec 81b lok.A66
CH Arkada
tel.+48 510 070 090

KINGOFWAKE BRWINÓW

Wakefamily Brwinów
ul.Błońska 37 Brwinów
tel.+48 510 070 090