Darmowa Dostawa - od 250zł

Slingshot Wake 2020


10/11/2019

Premiera sprzętu wakeboardowego Slingshota na sezon 2020 odbyła się w tym roku 20 sierpnia. Jako kingofwake.pl mieliśmy okazję już w dniu premiery zaprezentować pierwsze deski wakeboardowe na sezon 2020 dostępne w Polsce! To jak daleko przed konkurencją znajduje się w tej chwili Slingshot nie dziwi już chyba nikogo. Rozwiązania jak 100% drewniany rdzeń, flex, szyna fasttrack czy gummy strapy nie tylko stały się kamieniem milowym w rozwoju wakeboardu, ale coraz więcej firm próbuje je naśladować. Dlatego też, 20 sierpnia oczy całego świata wake były jak zwykle zwrócone na to co zaprezentuje w tym roku ta amerykańska firma z Hood River. 

Jak co roku, fani nowości wakeboardowych nie mogli być zawiedzeni. Slingshot ponownie zaskoczył wszystkich prezentując kosmiczną deskę kierunkową o jedynym słusznym rozmiarze 160cm nazwaną na cześć amerykańskiej ekipy wakeboardowej Space Mob. Nie ma w tej chwili bardziej innowacyjnego teamu niż chłopaki z Południa USA i dlatego w linii na sezon 2020 zobaczycie wiele produktów w których maczali oni swoje palce. Ich wysłannik - Wesley Mark Jacobsen miał zresztą okazję gościć w tym roku na nasze zaproszenie razem z dobrze Wam znanym Jamesem Windsorem w Brwinowie pod Warszawą.

Wracając do nowości, Slingshot zaprezentował zupełnie nowe buty wakeboardowe SPACE MOB, z rewelacyjnymi zaciskami Gummy Strap. Już wiemy, że będzie to absolutny hit sezonu 2020! Nowe wkładki zyskały sznurówki wiązane jak zwykłe buty zamiast lace-locków. Sygnowana przez ekipę SPACE MOB rewelacyjna deska parkowa Slingshot Coalition zyskała nowe rozmiary (153cm i 159cm) i nowe opcje stance’u.

W gamie na sezon wakeboardowy 2020 pojawiły się dwie zupełnie nowe deski - Volt i Native. Punktem wyjściowym dla obu był kultowy ongiś model Recoil z początku lat 2010. Zostały one oczywiście stworzone od zera z wykorzystaniem najnowszej technologii Slingshota i zyskały kilka feature'ów niespotykanych do tej pory w deskach Slingshota. Volt to deska przeznaczona wyłącznie od parku o większych niż zwykle rozmiarach, natomiast Native to crossover, który równie dobrze sprawdzi się na wyciągu jak i za łódką. Kolejną nowością jest eliptyczny concave w spodzie obu desek na tipach - specjalnie zaprojektowany dla tych dwóch modeli. Obie deski mają też dobrze wszystkim znane Flex Tipy, które niezwykle ułatwiają i uprzyjemniają tail i nose pressy. Dokładny opis technologii Flex Tip znajdziesz pod opisem każdej deski Slingshota.

Kolejną nowością są otwarte buty Slingshot Grom Boot dla najmłodszych. Podczas gdy od kilku sezonów są już dostępne buty RAD w małych rozmiarach US4 i US5 tutaj Slingshot poszedł o krok dalej. Grom Boot odpowiadają rozmiarowi US1-3 czyli europejskiemu 33-35.5 (19-21cm). Dodatkowo otwarta konstrukcja sprawia, że Twoja pociecha szybko z nich nie wyrośnie. Oczywiście jak wszysktie modele amerykańskiego producenta są niezwykle pancernie wykonane i super wygodne. Jako jedyne w gamie mają standardowe rzepy.

W sezonie 2020 dobrze wszystkim znany model Bishop zyskał dwa dodatkowe rozmiary, w związku z czym jest teraz dostępny w rozmiarach 142, 146 i 150cm tak samo jak Solo, ale w odróżnieniu od niego nie ma już w tym roku kanałów ani stateczników.

Rewolucja w rozmiarach desek sprawiła, że w tym roku zobaczycie dużo więcej dłuższych desek w naszej ofercie. Szczególnie na uwagę zasługują damskie deski Contrast, które zamówiliśmy również w rozmiarze 142cm oraz Valley w rozmiarze 140cm. Oczywiście wszystkie najpopularniejsze modele desek i butów będziecie mieli okazję przetestować podczas naszych darmowych ogólnopolskich testów wakeboardowych i w naszych wakeboardowych test centrach.

I ostatni news, chyba najlepszy - pomimo wszystkich tych nowości udało nam się utrzymać ceny z poprzednich sezonów!

Więcej nowości Slingshota i innych producentów już wkrótce w naszym blogo-magazynie wakeboardowym kingofwake

Wszystkie najnowsze deski Slingshota na sezon 2020 sa już do kupienia u nas od ręki:

» deski wakeboardowe Slingshota 2020

» buty wakeboardowe Slingshota 2020

Slingshot Native 2020 wakeboard

Slingshot Volt 2020 wakeboard