The Coalition - Valdosta Wake Compound


02/10/2018

Większość z Was kojarzy nazwę “Coalition” z jednej z najbardziej popularnych w tym sezonie desek wakeboardowych. I słusznie! Jednak za słowem Coalition stoi dużo bardziej rozbudowana historia: to wyjątkowe miejsce i wyjątkowi riderzy. To ekipa ludzi z zajawką, którzy tworzą przyszłość wakeboardu tu i teraz.

Historia Coalition zaczęła się w jednym z lepiej znanych amerykańskich wakeparków czyli Valdosta Wake Compound. To właśnie grupa ludzi z VWC, którzy spędzali na pływaniu każdą wolną chwilę. W pewnym momencie zaczęli wspólnie nagrywać edity, które w oka mgnieniu zrobiły furorę w internecie. Tak powstała seria klipów The Coalition. Produkcję tę wyróżniało przede wszystkim podejście Coaltion do tematu wakeboardingu. Niestandardowe przeszkody budowane przez członków ekipy, absolutny brak strachu przed najbardziej ekstremalnymi wyzwaniami jakie mogą stanąć przed riderem oraz ciągłe pchanie bariery ludzkich możliwości do punktu, w którym już nic nie wydaje się niemożliwe stały się synonimami Coalition.

Dzięki bardzo dobremu przyjęciu wspólnie nagrywanych klipów i nietuzinkowemu podejściu do wakeboardingu sprawy zaczęły się rozwijać w naturalnym dla ekipy Coalition kierunku. Skoro nagraliśmy serię krótkich filmów, które zostały tak dobrze odebrane, to dlaczego nie nagrać dłuższej produkcji?

Ekipa czuła się na tyle dobrze w parku, że postanowiła pchać granice swoich możliwości jeszcze dalej i zacząć zabawę z wyciągarką. Z połączenia tych dwóch elementów powstał jeden duży projekt nazwany The Coalition. The Movie. Pierwszy długi film został świetnie przyjęty przez środwisko co tylko nakreciło ekipę Coalition do pracy nad sequelem The Sequel.

Wiadomo, że każdy sequel musi byc “jeszcze bardziej” niż poprzedni film. Żeby nakręcić materiał do nowej produkcji ekipa Coalition postanowiła opuścić kraj. Głównym celem zmiany kraju było urozmaicenie contentu pokazanego w filmie oraz ukazanie jeszcze większej ilości niezbadanych miejscówek na wyciągarkę. Dzięki wsparciu środowiska i zaproszeniu od lokalnych riderów, Coalition zdecydowali, że celem ich wyprawy będzie Argentyna. Po pokonaniu kilku przeszkód na swojej drodze ekipa wróciła do Stanów ze świeżutkim materiałem filmowym.

Przez niekończącą się karuzelę kontuzji (w tym bardzo poważny wypadek podczas kręcenia materiału do sequelu, którego doznał Terry Bailey) oraz innych wydarzeń w kalendarzu Coalition jak np. Valdosta Yardsale produkcja filmu trwała ponad dwa lata. Jednak juz teraz jest dostępne w cenie 10$ i każdy zajawkowicz, który chce zobaczyc wakeboard na najwyższym poziomie, może to zrobić. Z naszej strony możemy szczerze ten film polecić! No i oczywiście sygnowaną ich imieniem deskę Slingshot Coalition. Link do filmu the Coalition the Sequel » https://spacemob.tv